У будівельній галузі затвердили нові умови ліцензування

10.04.2016

Кабінет Міністрів схвалив Ліцензійні умови і список видів робіт здійснення госпдіяльності з будівництва споруд IV та V категорій складності. Порівняно з ліцензійними умовами, які діяли раніше, новий документ відчутно скоротив число робіт у галузі будівництва, що потребують  ліцензування. Про це пише портал BizNews.

З переліку вилучили роботи:

1. з проектування, адже нині їх виконавці проходять сертифікацію (професійну атестацію);

2. з будівництва об’єктів I та III категорій складності;

3. з інжинірингової діяльності, деякі виконавці якої теж отримують сертифікати.

Зміст нового списку видів робіт оптимізували, з нього вилучено дублювання. Нові документи полегшують здійснення госпдіяльності не лише проектантам, забудовникам, які зводять нескладні об’єкти, а й постачальникам інжинірингових послуг. Це спрямовано на створення більш простих і зрозумілих умов праці на ринку будівництва.

Держархбудінспекція з моменту початку дії оновлених Ліцензійних умов розглядатиме, в разі оформлення за формами згідно додаткам до цих умов ліцензування, такі документи:

-       заяви про одержання, ліквідацію, переоформлення ліцензії на здійснення госпдіяльності з будівництва споруд IV категорії або IV та V категорій складності;

-       заяви про внесення змін до списку видів робіт стосовно ведення госпдіяльності з будівництва споруд IV категорії або IV і V категорій складності, котрі підлягають ліцензуванню, та дані щодо виробничо-технічної бази, складу працівників за професійним і кваліфікаційним рівнями, технології виробництва, інформаційно-правового забезпечення, системи контролю якості будівельно-монтажних робіт.

Державна архітектурно-будівельна інспекція невдовзі надасть практичний коментар щодо використання оновлених Ліцензійних умов.

Безкоштовна юридична консультація з майнових питань