Що чи хто відучить забудовників халтурити

18.04.2016

Чому чи кому під силу відучити тих, хто працює на будмайданчику працювати абияк - конкуренція на ринку, контролюючі структури або кінцевий споживач? Як пише сайт BizNews, у народі побутує думка, що вітчизняний забудовник не може будувати, не схалтуривши або не вкравши щось із майданчика. Багато хто вважає, що рівень порядку на робочому місці забудовників пов’язаний саме з класом споруджуваного житла та його роздрібною вартістю: чим нижче він заявлений, тим дешевше продають житло, тим нібито менше шансів мати  на виході якісний продукт.

Забудовники не погоджуються з цими твердженнями. Ступінь їх акуратності забудовника в роботі та рівень виконуваних робіт майже не пов’язані з тим, в якому класі заявлено, що будується. На ціну об’єкта впливає не так рівень робіт, як матеріали, які використовують. Наприклад, будинок, в якому стіни викладають з червоної цегли, буде дорожчим за об’єкт із залізобетонних конструкцій. Водночас рівень та якість власне будівельних робіт і в першому, і в другому випадку мають бути ідеальними. На практиці ж, звісно, буває по-різному.

За словами директора компанії «Е.К. Сервіс» Володимира Семенцова,  рівень виконання робіт на об’єкті залежить, першочергово, від рівня професіоналізму задіяних спеціалістів та відповідальності компанії-забудовника. Компанія, яка бере на себе відповідальність за об’єкт, не може дозволити собі залучати на підряд бригади, як кажуть, «з вулиці». Також не може забудовник економити на матеріалах і комплектуючих. Адже така «економія» та огріхи будівництва, які з часом проявляться під час експлуатації, загрожують незворотними репутаційними втратами.

Безкоштовна юридична консультація з майнових питань