Продаж заставного майна поза законом в Україні

25.02.2016

Продаж заставного майна поза законом в Україні. Нотаріусам заборонено переоформлювати з банків та факторингових компаній на третіх осіб нерухомість, заставлену за кредитами. За повідомленням Domik.ua, Міністерство Юстиції затвердило цю заборону листом №3/28/1172. У документі зазначено, що ані фізична особа, ані юридична (якщо вона не банк або інша фінансова установа), не має права бути іпотекотримачем за договором іпотеки з гарантією виконання  зобов’язань за кредитним договором.

Заборона є результатом перепродажу банками нерухомості. Вони збували майно, знижуючи його вартість на 30-50%. А далі, за словами фахівців, воно потрапляло до рук третіх осіб, наближених до працівників ФГВФО.

Саме таким чином було перепродано за незначні гроші елітне житло у центрі Києва та інших українських міст.

Як збували заставне майно.

Відомі дві схеми перепродажу заставного майна. Перша передбачала його продаж позичальнику через факторингову компанію, яка викупала об’єкт і після уцінки продавала людині за зниженою ціною (40% вартості). Такі схеми практикували у 2014-2015 роках.

Друга схема — відверто загарбницька: позичальник не підозрював, що його власність продають. ФГВФО або банк-кредитор перепродували третім особам заставлену нерухомість через факторингову компанію.

Безкоштовна юридична консультація з майнових питань