Порядок дій, якщо сусіди не дають вам спокою

08.03.2016

Спільно з керівником адвокатського об'єднання «Fides Group» Ольгою Шевченко журналісти сайту "24" з'ясували, як діяти у різних випадках і як відшкодувати втрати внаслідок чужого недбальства.

Якщо в результаті дій співмешканців (затоплення, пожежа і т.д.) ваша нерухомість або майно були пошкоджені чи знищені, ці люди повинні відшкодувати їх вартість і упущену вигоду. Наприклад, сусідський потоп зіпсував комп'ютер, яким заробляєте на життя. Отже, ви маєте право отримати в якості компенсації втрачений прибуток. Необхідно звернутись у ЖЕК для засвідчення факту завдання шкоди, а також до служб або організацій, які здійснюють експертизу для визначення розміру відшкодування. Далі підготуйте позов про відшкодування майнових збитків і зверніться до суду. Якщо квартира застрахована, а серед страхових випадків є затоплення, звертайтесь до страхового фахівця для отримання грошової компенсації.

Згідно "Правилам користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями", голосний ремонт заборонено проводити у будні з 21.00 до 8.00, а у святкові та вихідні — цілодобово. Шум не повинен перевищувати санітарні норми: вдень – 55 децибел, а вночі – 45. Якщо сусіди порушують згадані правила - викликайте поліцію, адже їх дії є адміністративним правопорушенням.

У випадку псування сусідами спільного майна та відмови у відшкодуванні (наприклад, зламали замок або двері у спільному коридорі) варто звернутись до суду з заявою про відшкодування спільного майна.

Безкоштовна юридична консультація з майнових питань