Поради ріелторів: як продати квартиру за адекватною ціною

01.03.2016

Виставляючи житло на продаж, потрібно визначити його ціну, дати рекламу і підготуватися до показів. Поради ріелторів цитує сайт "Realt.ua", посилаючись на «Сегодня.ua». Щодо цін, то у 80—85% випадків вони завищені. Така квартира висітиме у базах даних вічність або її продадуть дешевше, ніж якби відразу виставили за адекватною ціною. Тому варто обрати аналоги своєї квартири з-поміж пропозицій на ринку житла. Середню ціну вважатимемо за базову, і скоригуємо її, враховуючи різні фактори (розташування помешкання, транспортна доступність, екологія, тип будинку тощо).

Оголошення про продаж має бути в усіх найпопуляріших у регіоні газетах і в Інтернеті. Розміщуючи рекламу квартири, у заголовку бажано зробити акцент на її певній перевазі над іншими. У тексті вкажіть усе, що може привернути увагу саме до вашого житла.

Слід обов’язково здійснити передпродажну підготовку квартири: влаштуйте генеральне прибирання, надайте житлу товарний вигляд, добре провітріть або освіжіть повітря спеціальним засобом. Не забудьте завчасно навести лад у своєму під’їзді.

Під час огляду квартири потенційними покупцями не виявляйте пасивність, але й не будьте нав’язливими. Встановіть з ними контакт, поцікавившись, як доїхали, чи легко знайшли, чи помітили щось цікаве? Далі слід переходити до головного: хто вони, ваші покупці, що шукають і на що очікують від нового помешкання? Розкажіть їм і продемонструйте саме те, що вигідно продемонструє вашу квартиру.

Безкоштовна юридична консультація з майнових питань