Податок при отриманні нерухомості в дарунок

17.03.2016

За українським законодавством, отримання в дарунок нерухомого майна підлягає стягненню податку, нагадує портал domik.ua. Фізична особа-резидент є платником податку на дохід фізичних осіб. Об’єкт оподаткування - місячний (річний) дохід резидента, враховуючи прибуток у вигляді ціни успадкованої чи отриманої в дарунок власності в оподатковуваних рамках.

Даровані гроші, власність, майнові та немайнові права, вартість робіт і послуг оподатковуються за правилами для спадщини. Оподаткуванню за ставкою 5% підлягає вартість об'єкту спадщини, отриманого наступниками - не членами сім'ї спадкодавця другого ступеня споріднення. Спадкоємці також мають виплатити військовий збір (його ставка 1,5 % об'єкту оподаткування). Якщо наступник - не член родини спадкодавця першого ступеня споріднення, то прибуток у вигляді ціни подарованої нерухомої власності підлягає оподаткуванню за ставкою 5% і військовим збором 1,5%.

Громадянин, отримавши прибуток у формі вартості подарованої власності, сплачує усі збори до нотаріального посвідчення договору дарування власності. У разі несплати віддає декларацію про податки до контролюючого органу, де перебуває на обліку сам, і сплачує податок, що вказаний у податковій декларації до 1 серпня року, який починається за звітним.

Безкоштовна юридична консультація з майнових питань