Перехід України на європейські стандарти енергоефективності

23.03.2016

Не лише підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС, а й здорожчання вартості тепла й електрики змушують замислитися про зменшення витрат ресурсів. Про це пише сайт BizNews. Частка побутового споживання енергії в розвинених країнах становить 25-35% від загальної кількості, в Україні – 30%, однак обсяги менші. Зокрема, в рейтингу споживання енергії наша держава посідає 58 місце у світі (3500 кВт/год на людину в рік).

У рамках узгодження законодавства ЄС і України у сфері енергозбереження затверджені технічні регламенти стосовно маркування електроламп і світильників, пральних машин і холодильників. Це гарантує імпорт дорожчих, але більш економних побутових приладів, які споживають електроенергії на 15-20% менше.

Урядом України прийнятий "Національний план дій з енергоефективності до 2020 року". Ним  передбачене зниження споживання енергії на 9% та частку відновлюваної енергетики на рівні 11%. Задекларовано податкові пільги для виробників енергії з відновлюваних джерел. Прийнятий "Закон України про стимулювання розвитку відновлюваної енергетики". Введено в дію так званий «зелений тариф» на електроенергію: приватні домогосподарства, що використовують для генерації енергію сонця, отримали можливість продавати електроенергію в загальну мережу.

Безкоштовна юридична консультація з майнових питань