Коли варто чекати на активізацію ринку нерухомого майна

13.04.2016

За умови стабільності курсу гривні восени 2016 року відбудеться пожвавлення, однак не зростання цін. Кількість угод на ринку нерухомості збільшиться у первинному та вторинному сегментах. Такі прогнози дає голова АСНУ Сергій Злидень, повідомляє портал BizNews. Темпи продажів об’єктів на первинному ринку нерухомого майна України почали зростати ще у листопаді 2015-го. Станом на I квартал 2016 року вони є незмінними. В лютому, на відміну від попередніх двох років, не зафіксовано різкого падіння обсягу продажів первинної нерухомості. За прогнозами заступника президента комітету АФНУ зі статистики й аналітики Дениса Сєдакова, якщо не буде різких стрибків девальвації нацвалюти, вартість об’єктів первинної нерухомості не зміниться. За минулий рік у всіх областях України спостерігалась переорієнтація попиту покупців нерухомості зі вторинного на первинний ринок. Зокрема, у Дніпропетровську та Одесі попит на «вторинку» досить слабкий.

За статистикою Міністерства юстиції, у 2014 році зареєстрували близько 300 тисяч договорів відносно відчуження прав власності. У 2015-му цей показник знизився не менш, ніж на 30%. Це є відображенням відчутного зменшення обсягу продажів на ринку вторинної нерухомості. Експерти кажуть, що об’єм продажів на ринку «вторинки» невдовзі почне зменшуватись, адже вартість об’єктів прив’язана до курсу долара США. Натомість ринок первинної нерухомості представлятиме безліч цікавих об’єктів.

Варто зауважити, що здорожчання вартості комунальних послуг вплинуло на рівень цін орендованого житла – більшість власників здають його за умови оплати житлово-комунальних послуг орендарем у повному розмірі. Фахівці вважають, що кількість угод по здачі в оренду житла впродовж 2016 року буде збільшуватись на фоні активного попиту, попри прогнозоване збільшення цін на подібні об’єкти.

Безкоштовна юридична консультація з майнових питань