Детально про субсидії на сплату послуг ЖКП

24.03.2016

Уряд України минулого року спростив порядок оформлення державної допомоги на сплату комуналки. Про це нагадує сайт domik.ua. Її можуть отримувати всі бажаючі після подання заяви та декларації з доходами і витратами, де вказані дані громадян, зареєстрованих у квартирі чи будинку. Після цього упродовж 10 днів приймається рішення про призначення (або ж непризначення) субсидії.

Згідно з «Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій (п.6)», допомога оформлюється на одну з зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб. Інколи за рішенням комісії та акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, грошова компенсація призначається громадянину не зареєстрованому, який мешкає в ньому за договором найму (оренди) житла.

Розраховують субсидію, виходячи з кількості людей, приписаних у житловому приміщенні, що сплачують рахунки за комунальні послуги. У тому числі споживачів, призваних на строкову військову службу.

Зекономлену суму субсидії можна використати у наступні розрахункові періоди на оплату житлово-комунальних послуг. Орієнтуватись слід на вартість газу, послуг водо- та електропостачання, що пов’язані з перевищенням встановлених обсягів споживання.

Безкоштовна юридична консультація з майнових питань