Депутати вирішили посилити покарання споживачів за несплату комунальних послуг

28.02.2016

Депутати вирішили посилити покарання споживачів за несплату комунальних послуг. Відповідно до закону №1581-д «Про житлово-комунальні послуги», ухваленому Парламентом у першому читанні 2 лютого 2016 року, за прострочений платіж нараховуватимуть пеню. Вона становитиме 0,1% від суми платежу за кожен день прострочки, інформує domik.ua. Не заплатили до 20 числа за теплопостачання 700 грн – відтак наступного дня вам нарахують додаткових 70 копійок. За місяць прострочки доведеться віддати майже 22 грн, а за рік — 260 грн. Несплату за кожен  наступний місяць теж каратимуть нарахуванням пені. Закон передбачає, що сума пені не має перевищувати 100% суми платежу.

Між тим, юристи переконані: введення цієї норми ситуацію з боржниками кардинально не змінить, адже деякі з них неспроможні сплачувати за комунальні послуги через низький рівень доходів.

Нові санкції розпочнуть діяти у разі підтримання народними обранцями закону в другому читанні. На думку фахівців, станеться це через кілька років після його прийняття.

Безкоштовна юридична консультація з майнових питань